Evde Fare İle Mücadele

Evde Fare İle Mücadele

Fareler genellikle depolar, çatı katları ve duvar içleri dahil olmak üzere evlerin içinde gizli alanlarda yaşar. Fareler zeminde, duvarlarda ve temellerde son derece küçük açıklıklar vasıtasıyla uyum sağlar. Evlere girdikten sonra, kurtulmak son derece zor olabilir.

Duvarlar içinde yaşayan fareler, gün ışığı altında yuvalarını nadiren terk eder. Onların varlığı, sesleri kemirip tırmalamak suretiyle açıkça görülür. İmha yöntemlerini denemeden önce, ev sahipleri zararlının fareler olduğundan emin olmalıdır. Diğer benzer zararlılar da duvarların içinde bulunabilir ve onları kontrol etmek için daha farklı yöntemler gerekebilir. Dışkı yolları ve izleri genellikle fare yaşayan evlerde görülür. Farelerin giriş çıkış yaptığı deliklar duvar, zemin, tavan ve temellerde de görülür. Yuvaları ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle, fareler insan gıdası kaynakları ve ahşap yüzeylere önemli ölçüde zarar verir. Bu bölgelerde ısırık veya çiğneme işaretleri genellikle farelerin varlığına işaret eder.

Duvarlarda yaşayan kemirgenler yiyecek aramak için ortaya çıkar. Şu anda, ev sahipleri çeşitli imha yöntemleri kullanarak fare yakalayabilir veya öldürebilir. Bunun için çeşitli kullanılan yöntemlerden bazıları ele geçirilen kemirgenleri öldürmek için tasarlanmışken, bazıları ev sahiplerinin fareleri dışarıya bırakmalarını sağlayabilir. Çoğu zaman, ev sahipleri tuzakları yanlış yerleştirerek etkisiz hale getirirler ve tuzağa erişimi varsa çocuklar veya evcil hayvanlar için bir risk oluşturabilirler.

Fareleri başarıyla yönetebilmek için bilgi, eğitim ve uzmanlık için profesyonel haşere mücadelesi aranmalıdır.